.
פריזה מערכות מידע וטכנולוגיות

 

ראשי | מוצרים
 | יישומים | פיתוח מערכות מידע בענן | טכנולוגיה | שירותים | תמיכה | אודות |  יצירת קשר
 


פריזה - סביבת העבודה לארגון שלך בענן

טלפון: 04-6180592
פקס: 04-6180005

דוא"ל: info@priza.co.il

כתובת דואר: המייסדים 35
ת.ד. 366, בנימינה, 3055201
 

 

 

מניפה מקוונת בענן לאיסוף, ניתוח והצגה של מידע פדגוגי

חברת פריזה השיקה מערכת מידע מקוונת לאיסוף וניתוח מידע פדגוגי ברמה ארצית עבור משרד החינוך

03/05/2012

03 במאי 2012, חברת פריזה מערכות מידע וטכנולוגיות בע"מ השיקה מערכת לאיסוף, ניתוח, מדידה ותצוגה של מידע פדגוגי ברמה ארצית כחלק ממערכת המידע שלימה לניהול ותפעול מערך החינוך של פרויקט מיל"ת עבור משרד החינוך. המערכת, המשמשת את משרד החינוך מטעם קרן רש"י, יושבת ב"ענן" של חברת פריזה ומשרתת מעל 550 משתמשים על פי רמות הרשאה שונות בהתאם למיקומם בהיררכיה, מתעדת מידע אודות למעלה מ 1000 מוסדות חינוך ולמעלה מ 37,000 תלמידים. הערכת היקף הפרויקט הינה כ 750,000 ₪.
 

מר דן בלום, מנהל תפעול תוכנית מיל"ת, מציין: "הצלחנו בעזרתה של חברת פריזה להטמיע בקלות יחסית את תהליך העבודה כולו על כל שלביו. המפתח להצלחת ההטמעה לכל כך הרבה משתמשים, ללא השקעת משאבים להדרכתם, היה הקשב לשטח הן של הצוות שלנו בתכנית מיל"ת והן של הצוות מחברת פריזה תוך הבנה ברורה שנקודת המוצא הינה שרכז המוסד הנמצא בקצה אינו בהכרח אוריין מחשב."
מר טל כידן, מנכ"ל חברת פריזה מערכות מידע וטכנולוגיות בע"מ: "התמודדנו עם הצורך להטמיע את מערכת המידע ללא ביצוע של הדרכות פרונטליות עבור המשתמשים הפזורים ברחבי הארץ. לשם עמידה במשימה זו נדרשנו לייצר ממשק הזנת מידע שמחד ייתן מענה לדרישות המורכבות של תהליך השימוש במערכת על פי מחזור החיים השנתי ומאידך זכרנו בכל העת שבקצה ישנו רכז מוסד חינוכי שאינו אוריין מחשב במיוחד. לאחר חשיבה רבה הגענו לנוסחה המתאימה מבחינת ממשק המשתמש שאפשרה את ביצוע ההטמעה בפועל בהצלחה רבה."
"מחזור החיים של השימוש במערכת המידע של פרויקט מיל"ת כולל למעשה את השלבים הבאים:
הפצת קול קורא באמצעות מערכת המידע לרשויות המעוניינות להשתתף בתוכנית מיל"ת, פתיחת  משתמשים במערכת המידע על מנת שיגישו את הבקשה, הגשת בקשה מקוונת לאישור הפעלה ע"י רכזי המוסדות הנדרשים להזין בין היתר מידע פדגוגי, מערך אישורים היררכי לבקשות לאישורי הפעלה (רכזי ישוב, מנהלי מחוז, מנהל פדגוגי, מנהל תפעול, מנהל כספים, מנהל הארגון), הגשת בקשות להזמנות עבודה, מערך אישורים היררכי להזמנות עבודה  הכולל חתימות המאשרים, הפקת הזמנות העבודה ושליחה לספקים, מעקב תקציבי ומעקב ביצוע בפועל של העבודה שהוזמנה (בדרך כלל פעילויות העשרה ופעילויות חינוכיות אחרות). ניהול פרטני של ספקים, ביצוע הפקת אישורי ההפעלה שעברו את סבב האישורים בתאום עם מחלקת הכספים ותחילת פעילות, תיעוד מידע פדגוגי הכולל ציוני מיפויים בחשבון, שפה ומקצוע אחר בתחילת, אמצע וסוף שנה על ידי רכזי המוסדות וגולת הכותרת הוא ניתוח משוכלל של המידע הפדגוגי המתועד על ידי המוסדות הכולל תצוגה גראפית בחתכים שונים החל מרמת מוסד החינוך דרך הישוב, הרשות המקומית, המחוז וייצור המשך בדו"חות פדגוגיים השוואתיים גראפיים המראים את ההבדלים בין ציוני תחילה, אמצע וסוף שנה ומאפיינים אחרים נדרשים למשרד החינוך בחתך מוסדות, רשויות מקומיות, ישובים, מחוזות וכן תמונה ארצית. בנוסף ישנו מסך בקרה למנהל המציג את אחוז עדכון המידע הפדגוגי על ידי רכזי המוסד. במהלך השנה מבוצעים ביקורים של רכזי היישוב במוסדות על מנת לבצע בקרה על התהליך החינוכי. המערכת תומכת בהכנה ותיעוד הביקורים והפקתם לדו"חות מנהל במידת הצורך. המערכת פותחה באמצעות מחולל מערכות המידע של חברת פריזה ה SysGenitor תחת סביבת ASP.NET תוך שימוש במסד נתונים מסוג SQL Server 2005/2008.
מרכיבי המערכת משולבים זה בזה וביניהם מודולים רבים כגון:  מערכת ניהול אנשי הוראה כולל כרטיס אישי לכל מורה, מערכת ניהול תלמידים בהתאמה לפורמט המנב"ס של משרד החינוך, מערכת לניהול מערכת שעות מתוכננת הכוללת את תהליך בנייה יעיל, מערכת לניהול מוסדות לימוד על פרטיהם ופרטי אנשי הקשר, ניהול נושאי לימוד, ניהול פרויקטים תקופתיים אליהם משויכים מורים, תלמידים, אנשי קשר, תיעוד מיפוי פדגוגי, הזמנות עבודה, תכנית שנתית, מערכת ניהול להזמנות עבודה, מערכת לניהול ומעקב אחרי החלטות של ועדות היגוי, מערכת לניהול אישורי הפעלה והתחייבויות, בנוסף למערכת יכולת יצוא וטעינת מידע לאזורי המערכת השונים, מערך הרשאות המאפשר למרכזים אזוריים לנהל את הפעילויות במוסדות הרלוונטיים להם, מאפיינים בולטים של המערכת: אבטחת מידע מסוג SMS OTP, ניהול משתמשים מורכב, חיפוש גורף בכלל מרכיבי המערכת.
אודות פרויקט מיל"ת: בשנת 2006 פרסם משרד החינוך מכרז להפעלתה של תכנית מיל"ת – מסגרות יום לימודיות ותכניות תוספתיות. קרן רש"י זכתה במכרז להפעלת מיל"ת למשך שנה עם אופציה להארכה ל-3 שנים נוספות, והביצוע הוטל על העמותה לתפנית בחינוך. היקף הפרויקט של משרד החינוך כ 150 מליון שקל בשנה.
תכנית מיל"ת פועלת בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים הנבחרים על פי קריטריונים שנקבעו ע"י משרד החינוך, כאשר אוכלוסיית היעד היא ילדים ממשפחות מוחלשות. התכנית מופעלת ע"י צוות של מורים ואנשי מקצוע והיא מורכבת מתכנים לימודיים ופעילות נוספת הכוללת העשרה וטיפול פרטני בילדים בעלי ליקויי למידה, קשיים רגשיים והתפתחותיים. המרכיב הלימודי משלים את תכנית הלימודים הבית ספרית והגנית, ומהווה המשך של יום הלימודים הרגיל. בשנת תשע"ב משתתפים בתכנית כ-37,000 ילדים בכ-70 רשויות בכל רחבי הארץ. רוב המימון הוא מתקציב משרד החינוך והרשויות המקומיות..
אודות חברת פריזה מערכות מידע וטכנולוגיות בע"מ – חברת פריזה מערכות מידע וטכנולוגיות בע"מ עוסקת בפיתוח מערכות מידע מבוססות Web. לצוות עובדי החברה ניסיון רב שנים, ידע ושיטות עבודה בתכנון ובביצוע פרויקטים מורכבים בתחום מערכות המידע. החברה מבצעת פרויקטים גדולים כקטנים תוך התאמה לצרכי הלקוח, שמירה על מקצועיות, אמינות ועמידה בלוחות זמנים.

 


מערכות המידע בענן


הענן האירגוני, ERP, CRM


ענן מערך ניהול השירות